LANGUAGE
Vítejte v mé hudebně-výtvarné kuchyni

PRO OČI

PRO UŠI

Maťo & Vláďa Mišíkovi — Mišíkoviny

Unikátní záznam Vladimíra Mišíka a (tehdy tříletého) syna Maťa z roku 1978. Album vzniklo jako spontánní improvizace/jam session když jednoho dne Vladimír přinesl domů zapůjčený magnetofon, aby „něco” s Maťem nahráli.


Tak toto je specialitka. Záznam vznikl velmi nečekaně a spontánně. Bylo mi tři a tatík donesl domů kazetový magnetofon s mikrofónem a sdělil mi, že si něco nahrajeme. Zpočátku jsem se k tomuto počinu nestavěl příliš vstřícně, zvláště když mne nutil něco zazpívat. Po dlouhém vykrucování ze mne nakonec vypadla „Pec nám spadla”. A to ještě v dosti nepravděpodobné verzi. Během tohoto nepřesvědčivého přednesu jsem narazil na problém, že si absolutně nepamatuji většinu původního textu, a začal jsem nekontrolovaně improvizovat. A to zachránilo celé nahrávání, poněvadž jsme se s tátou pustili do zběsilého jamování a vzniklo tak sedm písní, které otřásly základy českého undergroundu. Neochvějný zájem projevil o textovou část například folkový veterán a tátův souputník Vláďa Merta, který byl mým výkonem naprosto uchvácen.

Tato nahrávka se poté na několik desítek let ztratila. Když se blížily taťkovy padesáté narozeniny, našel jsem tuto kazetu u mojí slovenské babičky a rozhodl se vytvořit originální dárek. Nahrávku jsem odnesl ke kamarádovi do studia Žentour, tam jsem ji nechal trochu vyčistit a zmástrovat. Poté jsem data odnesl do studia Sono, kde mi je Milan Cimfe vypálil na 2 cd (v té době stálo vypalovací cd médium celých 1,000,- Kč!!!).

Tak vzniklo toto unikátní album „Mišíkoviny”, které si nyní můžete poslechnout zde, na mých stránkách.

SDÍLEJ:
VZHŮRU
© 2024 All rights reserved.
webdesign by MAToMATIC studio | code by Qwerty