LANGUAGE
Vítejte v mé hudebně-výtvarné kuchyni

PRO OČI

PRO UŠI

Negative Face

Negative Face byl vždy spíše projektem než kapelou. Jeho tvůrcem a hnacím motorem je můj kamarád od dětství Matěj Lipský (vlastním zaměstnáním muzikoterapeut). Matějova hudba na mne vždy působila jako takový bláznivý cirkus, ale líbila se mi ta energie a nadšení se kterým vše tvořil. V hudbě Negative Face se vždy mísili všemožné hudební žánry, které od tvrdých metalových poloh přecházeli přes akustičtější písně až k poklidným ambientním náladám. Negative Face časem pěkně dozráli a dnes je považuji za ojedinělý hudební projekt hodný Vaší pozornosti.


Má spolupráce s Negative Face byla zpočátku spíše přátelskou výpomocí, kdy jsem tu a tam nahrál nějaké to kytarové sólíčko. Vše se změnilo albem The Garden of Wishes, ke kterému mě Matěj přizval, a kde jsem se kromě nahrávání různých nástrojů ujal také celkové hudební produkce. Milou třešničkou bylo vřelé přijetí tohoto alba hudební kritikou a ocenění žánrovou cenou Anděl 2009. Já i Matěj jsme si tímto albem jen potvrdili, že nám vzájemná spolupráce náramně svědčí a rozhodli jsme se v ní pokračovat.

Od roku 2009 jsem tedy plnohodnotnou součástí tohoto pestrobarevného hudebního projektu. A vždy, když už si s Matějem ten čas najdeme, s chutí a nadšením se vnoříme do toho našeho fantaskního světa a hrajeme si stejně tak, jako když jsme byli ještě malí kluci.

Dlužno dodat, že jako výtvarník stojím za většinou obálek Negative Face, na které se můžete podívat zde.

Hudbu Negative Face si můžete zakoupit například ZDE v mém obchůdku, no a hned poté můžete navštívit oficiální stránky projektu na www.negativeface.com.


Fotky


Videa


Celé album „The Garden of Wishes“ k poslechu. Pro přepínání písniček stačí kliknout na jejich název přímo v okně videa.


Náš poslední videoklip k singlu Poznání, v němž si hlavní roli zahrál Matějův dědeček Lubomír Lipský. Autoři videoklipu jsou Pavel Brůček a Aleš Foff.


Televizní reportáž z našeho křtu k albu The Garden of Wishes.


Tento klip je spíše dokumentem z natáčení samotného alba. Jak sami uvidíte, náramně jsme si to všichni užili a z alba The Garden of Wishes máme stále velkou radost.


Upoutávku k albu The Garden of Wishes jsme pojali jako takový filmový trailer. Ono i samotné album je koncipované jako příběh. Autorem traileru jsem já. S animací mi pomohl Jiří Forejt a hlas jenž slyšíte patří hlavní zpěvačce alba Monice Šramlové.


Krátký report ze zkoušení na křest k albu The Garden of Wishes.


A na závěr jedna úsměvná pozvánka k poslechu singlu Poznání, kterou jsme s Matějem natočili přímo během samotném natáčení videoklipu k této písni.

SDÍLEJ:

KOMENTÁŘE:

VZHŮRU
© 2024 All rights reserved.
webdesign by MAToMATIC studio | code by Qwerty