LANGUAGE
Vítejte v mé hudebně-výtvarné kuchyni

PRO OČI

PRO UŠI

Selfbrush

Léta 2004 — 2005 se nesla ve znamení mé intenzivní spolupráce s písničkářem Václavem Havelkou aka SelFbrush (můžete ho znát například z kapely Please the Trees). S Václavem jsme se znali už z dob mého působení v kapele Alice in Jam, kdy s námi jezdil jako host a nástrojový technik. Václav mi čas od času nosil své domácí nahrávky a bylo vidět, že opravdu ví co chce.


Ghost of a Handshake

V roce 2004 za mnou Václav přišel s prosbou, zda bych mu nepomohl natočit nějaké lepší demo. Nahrávali jsme v mém domácím, tehdy dosti amatérském studiu a během nahrávání vznikla idea a chuť natočit plnohodnotné album se vším všudy. Spolupráce to byla opravdu kreativní a bylo vidět, že jeden druhému máme co nabídnout. Album vznikalo několik měsíců, přizvali jsme si několik hostů a album jsme vydali u vydavatelství Good Day Records. Ač album „Ghost of a Handshake” vznikalo v domácích, amatérských podmínkách s nulovou znalostí nahrávání, tak z něj mám i po letech stále dobrý pocit. Bylo do něj vloženo opravdu mnoho kreativní energie, která je i s odstupem času z alba stále cítit.


Zde je pro Vás volně k poslechu celé album. Pro přepínání písní stačí klikat na jejich názvy v samotném okně videa.

Kapela

Po vydání alba „Ghost of a Handshake” následoval celkem logický krok, založit živě hrající skupinu. Tak vzniklo dosti naturálně a syrově znějící trio SelFbrush ve složení: Václav Havelka — zpěv, kytara, Maťo Mišík — basa, Jan Podzimek — bicí. Po čase došlo k lehkým personálním změnám, kdy Honzu nahradil za bicími Daniel „Dandýs” Dyk a jako čtvrtého člena jsme přibrali Davida Babku, hrajícího na elektrickou kytaru a pedal-steel. V této podobě jsme odehráli nespočet koncertů a festivalů. Musím se přiznat, že na toto období velice rád vzpomínám. Tak silný pocit „svobody” z hraní a tvorby a vzájemného „propojení” jsem do té doby ještě neprožil.

Album na rozloučenou

A jelikož každý začátek má i svůj konec, tak i má spolupráce s Václavem došla ke svému konci. Václav už nabral dostatek zkušeností a sebevědomí a rozhodl se pokračovat dál svou vlastní cestou bez nás. Nicméně jsme se ještě rozhodli k jednomu poslednímu velkému kroku. Během naší spolupráce vzniklo opravdu mnoho kvalitního materiálu, který díky intenzivnímu koncertování měl čas dozrát a tak jsme se všichni společně rozhodli tento materiál zaznamenat jako studiové album.

Vzhledem k tomu, že jsem měl asi nejvíce zkušeností a nejjasnější představu jak by mělo album zním, ujal jsem se celkové produkce. Pro nahrávání jsme zvolili studio Prána Petra Piňose. Studio disponovalo velmi kvalitním vybavením a spolupráce s Petrem mi byla vždy velice příjemná. Vzhledem k tomu, že jsme chtěli zachytit tu společnou energii co nejvěrněji, rozhodli jsme se veškeré základy nahrát společně, všichni pěkně v jedné místnosti. Pro nahrávání jsme použili kupu kvalitních boutique nástrojů a aparatur, které výrazně pomohli posunout celkový zvuk alba na vyšší úroveň. Volba studia se nám opravdu vyplatila, jelikož po celou dobu nahrávání vládla velmi dobrá a tvůrčí atmosféra. Na konci roku 2005 jsme měli v ruce nahrávku, která překonala všechna má očekávání! Z mého pohledu se bez debat jednalo o jednu z nejlepších desek, jakou jsem do té doby natočil.

Bohužel album nakonec nebylo vydáno oficiální cestou, ale ty nejlepší kousky si můžete zde na mém webu poslechnout.


Fotky

SDÍLEJ:

KOMENTÁŘE:

VZHŮRU
© 2024 All rights reserved.
webdesign by MAToMATIC studio | code by Qwerty